11 lutego 2016

Po prostu bądź - Magdalena Witkiewicz

Po prostu bądź” to piękna historia o miłości. Miłości, która rodzi się w nieoczekiwanym i trudnym momencie. Nie jest to miłość upragniona czy wyczekana. Jest to uczucie, które przychodzi jak niespodziewany gość, bezszelestnie, znienacka i nie prosi o nic w zamian.


Paulina dopiero co ukończyła szkołę średnią, zdała maturę. Wydawałoby się, że przyszłość należy do niej, ale okazuje się, że rodzice mają inne plany względem niej: chcą, żeby przejęła gospodarstwo i wyszła za mąż za Adriana. Ona sprzeciwia się temu i z jego pomocą wyjeżdża z rodzinnej wsi. Udaje się do Gdańska, gdzie rozpoczyna studia architektoniczne. Nie spodziewa się, że pozna tam przystojnego wykładowcę, Aleksa. Ta znajomość może wiele zmienić. Życie Pauliny nabiera rumieńców. Po raz pierwszy czuje, że znalazła się w odpowiednim miejscu i czasie. Pewnego dnia dzieje się jednak coś nieoczekiwanego, co wywraca jej życie do góry nogami. Po takim ciosie trudno podnieść się. Z pomocą przybędzie przyjaciel, Łukasz. Czy to ukoi w jakimś stopniu ból Pauliny?

„ - WYJDŹ ZA MNIE… - POWIEDZIAŁ NAGLE. – NIE PROSZĘ, BYŚ MNIE KOCHAŁA… CHOCIAŻ MOŻE Z CZASEM ZNAJDZIEMY RAZEM SZCZĘŚCIE? […]” – str. 9 [w:] Po prostu bądź, Magdalena Witkiewicz, Wyd. Filia 2015]

 
Po prostu bądźto książka o życiu, które nie zawsze jest usłane różami, ale za to doskonale potrafi wymierzać kopniaki. Nie zawsze miłość musi być wulkanem emocji czy gromem z jasnego nieba  – o tym właśnie jest ta książka. Miłość to nie tylko motyle w brzuchu, ale także przyjacielska dłoń w najtrudniejszym momencie życia.
Ta historia jest niezwykle wciągająca, książkę czyta się szybko a każdy rozdział jest opatrzony cytatami z piosenek znanych wykonawców. Po prostu bądź” wzrusza, pozwala przeżyć emocje bohaterów, zrozumieć je a nawet dotknąć. A co najważniejsze, na długo pozostaje w pamięci.
Moja ocena: 5/5

8 komentarzy:

 1. Kolejna tak wysoka nota pozycji pani Witkiewicz! Z dużą przyjemnością sięgnę po twórczość autorki. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Same dobre recenzje, muszę też przeczytać:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczne zdjęcia..i ten cytat... jestem bardzo ciekawa tej powieści :)
  Pozdrawiam
  ksiazki-inna-rzeczywistosc.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Rewelacyjna powieść. Polecam ją wszystkim!

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepiękna powieść, polecam każdemu. Nie dziwię się, że Tobie też skradła serce :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale ładne zdjęcia :) U mnie na półce Pierwsza na liście pani Magdy. Zobaczymy, jak to będzie z autorką :)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli pozostawisz komentarz, będę miała szansę odwiedzić Twojego bloga.
Z góry dziękuję za odwiedziny! :)