30 listopada 2015

Przegląd filmowy - listopad 2015

Czas na przegląd listopada. Co ciekawego obejrzałam w tym miesiącu? Dzisiaj proponuję trzy filmy, które w mniejszym bądź większym stopniu są warte obejrzenia. Pierwszy z nich to „Najdłuższa podróż” – coś dla fanów (i nie tylko) Sparksa. Drugi z kolei to polski dramat „Oszukane” i komedia kryminalna – „Millerowie”.
 
 
 
 
Najdłuższa podróż” to historia miłości Sophie i Luke’a, ale także historia starszego mężczyzny o imieniu Ira. Co ich łączy? Z pewnością miłość i niespełnione marzenia. Film na podstawie powieści Nicholasa Sparksa nie oddaje historii w pełnym jej wymiarze, wiec fani twórczości pisarza mogą poczuć się zawiedzeni. Produkcja filmowa jest znacznie uboższa, co nie znaczy, że nie warto jej oglądać. Moim zdaniem warto. To miła dla oka sekwencja obrazów. A jeśli przeczytało się książkę, z łatwością można zauważyć różnice miedzy filmem a książką. Książka dla filmu jest tylko inspiracją. Wybiera się z niej poszczególne sceny, które w rzeczywistości odbiegają od pierwowzoru. Tworzy się w ten sposób nowa historia, dlatego warto dać jej też szansę.    
Moja ocena: 4-/5

Mówi się, że prawda zawsze wychodzi na jaw. Czy jednak tego spodziewają się Anna oraz Grażyna i Janusz? Prawda może zaboleć, dotknąć i zniszczyć to, co było dotychczas. W chwili poznania się dwóch nastolatek Natalii i Magdy dochodzi niemal do tragedii. Dziewczyny odkrywają, że są bardzo do siebie podobne i aż niemożliwe, że nie ma miedzy nimi żadnego pokrewieństwa. Gdy rodzice postanawiają sprawdzić to, okazuje się, że doszło do zamiany w szpitalu. Od tej chwili koszmar staje się rzeczywistością. Grażyna i Janusz postanawiają nie ingerować w przypadek. Dla nich to Magda i Aneta są jedynymi kochanymi córkami. Czy znajdzie się w ich sercu miejsce dla Natalii? Anna z kolei czuje się zdruzgotana. Wychowywała nie swoją córkę. Pragnie nawiązać kontakt z prawdziwą córką, Anetą. Czy jednak i ona będzie chciała tego kontaktu? Jak potoczą się losy tych rodzin? Co muszą czuć rodzice i dzieci? To, co nie powinno się nigdy zdarzyć, wydarzyło się. Trudno dyskutować o reakcjach, a co najważniejsze, przewidzieć je. Kto nie znalazł się w podobnej sytuacji, temu będzie trudno wczuć się w przeżycia innych.
Oszukane” to dramat, któremu warto poświecić swój czas, zwrócić uwagę na błędy pielęgniarek i niedopatrzenia oraz ich skutki. I chociaż pewne emocje w tym filmie –bunt Natalii czy spokój i opanowanie Grażyny i Janusza wydają się być mało prawdopodobne, to nie można ich wykluczyć. Każdy inaczej reaguje na różne wieści.  
Moja ocena: 4+/5
 
Z komediami bywa różnie. Nie każda jest śmieszna i warta obejrzenia. „Millerowie” jest idealną odpowiedzią na te zarzuty. Po pierwsze zabawna, a po drugie relaksująca. I chociaż może wydawać się ‘głupkowata’ to warto dać jej szansę. David jest dealerem narkotyków, który wpada chwilowo w niełaskę i aby wyjść z trudnej sytuacji, w ramach rekompensaty, musi przewieść z Meksyku dużą ilość narkotyków. W tym celu tworzy ‘rodzinę’. Rose ma wcielić się w jego żonę a Kenny i Casey odegrać rolę kochającego się rodzeństwa. Czy mimo tej mistyfikacji, wszystko powiedzie się? Nie obejdzie się bez wpadek. Jeśli jesteście ciekawi przygód ‘rodziny’ Millerów, zapraszam do oglądania.
Moja ocena: 4/5
*Zdjęcia plakatów pochodzą ze strony: filmweb.pl

5 komentarzy:

 1. Oglądałam ,,Najdłuższą podróż", a ,,Oszukane" widzę po raz pierwszy i mam zamiar obejrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam chęć obejrzeć Najdłuższą podróż, bo ekranizacje książek Sparksa zazwyczaj są bardzo udane. :) A Millerowie, to naprawdę świetna komedia :))

  OdpowiedzUsuń
 3. Musze sobie zapodac te komede na jakis dlugi wieczorny wieczor :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oglądałam Najdłuższą podróż... i aż się wzruszyłam w pewnym momencie. A nawet i zaśmiałam!
  Piękny film - niebawem biorę się za ksiażkę :)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli pozostawisz komentarz, będę miała szansę odwiedzić Twojego bloga.
Z góry dziękuję za odwiedziny! :)