22 lutego 2014

Huśtawka - historia niejednej miłości

Huśtawka” opowiada o skomplikowanej miłości, uczuciach, związkach, namiętności oraz zdradzie. „Huśtawka” to emocje, które trudno poskromić, namiętność, którą nie sposób ugasić, zauroczenie, którego nie można wyzbyć się, miłość, której nie można wyrzec się oraz strata i ból, dla których nie ma ukojenia. Michał to mąż i ojciec. Dwa w jednym. A może nawet trzy. Mąż, ojciec i kochanek. Ma wszystko: cudowną córeczkę Justynę, piękną i utalentowaną żonę Annę oraz pracę, której wielu mogłoby mu pozazdrościć ze względu na prestiż. Czego chcieć więcej? Życie to nie bajka, a najlepsze scenariusze pisze samo życie. Historia ta mogła i może przydarzyć się każdej rodzinie, nawet tej z pozoru szczęśliwej. Michał traci głowę dla tej trzeciej, Karoliny. Chyba nikogo nie zdziwi jak napiszę, że ona jest przeciwieństwem jego żony. Karolina jest zmysłową i piękną kobietą, która obraca się w świecie modelingu. Wie czego chce, a tym razem chce mieć Michała tylko dla siebie. On z kolei pragnie zachować rodzinę i kochankę? Czy jednak można to pogodzić? Co zrobi, gdy dowie się, że żona oczekuje dziecka i gdy Karolina postawi mu ultimatum: ona albo Anna?

fot. filmweb.pl

Film porusza trudną kwestię. Zdrada to nie tylko efekt braku porozumienia bądź zrozumienia między małżonkami, ale także chęć doświadczania, przeżycia przygody życia. W trójkącie jaki tworzą Michał, Anna i Karolina cierpi każdy z osobna. Michał – bo nie potrafi wybrać, targają nim sprzeczne uczucia, z jednej strony stabilizacja a z drugiej ekscytacja i namiętność. Anna – bo czuje się odrzucona, nie jest w stanie zatrzymać męża, a także nie może pogodzić się ze zdradą i wstydzi się, dlatego też okłamuje rodziców i córkę, mówiąc, że Michał wyjechał na sympozjum. Karolina – bo ulokowała niewłaściwie uczucia, nie potrafi zrezygnować z Michała, co skutkuje nie tylko tymi przyjemnymi chwilami, ale także serią rozczarowań. Nie można również zapominać o dzieciach, które tracą na sercowych rozterkach rodziców. „Huśtawka” pokazuje jak trudno przychodzi kobiecie pogodzenie się ze zdradą jej męża. Ukrywanie tego faktu uniemożliwia jej przetrawienie i zaakceptowanie tego faktu w odpowiedni sposób. Nie tylko okłamuje otoczenie, ale przede wszystkim samą siebie. Brak jej odwagi, żeby zacząć życie od nowa.

Moja ocena: 4,5/5
 

9 komentarzy:

 1. Ojoj, to zapowiada się ciekawy film. Lubię, kiedy są wyraźnie pokazane emocje bohaterów i ich portret psychologiczny, a tutaj, zdaje się, że tak właśnie będzie.
  Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się z przedmówczynią - zapowiada się niezły film :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem bardzo ciekawa Filmu, obrazu postaci no i oczywiście zakończenia (reakcje i zachowania kobiet są różne w takich sytuacjach).

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja o tym filmie wcześniej nie słyszałam. Zapowiada się bardzo ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Chętnie obejrzę, zapowiada się interesująco:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo podoba mi się plakat tego filmu i chociaż zazwyczaj nie lubię oglądać polskiej produkcji to tym razem zrobię wyjątek.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wydaje się być ciekawy i analizować psychikę bohaterów - w wolnej chwili może obejrzę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie słyszałam wcześniej o tym filmie, a zapowiada się ciekawie - chętnie obejrzę :)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli pozostawisz komentarz, będę miała szansę odwiedzić Twojego bloga.
Z góry dziękuję za odwiedziny! :)