3 listopada 2013

Richard Paul Evans - Stokrotki w sniegu


Czy widział ktoś kiedyś stokrotki w śniegu? Właśnie… Taka jest ta powieść: zaskakująca, przewrotna, wzruszająca. „Stokrotki w śniegu” to książka o przemianie wewnętrznej głównego bohatera, człowieka biznesu, którego stać na wszystko, tylko nie na spontaniczne gesty, ludzki odruch. Pewien incydent jest tylko preludium do nadchodzących zmian:
James Kier spoglądał z niedowierzaniem to na swoje zdjęcie w gazecie, to na nagłówek i zastanawiał się, czy już powinien wybuchnąć śmiechem, czy raczej natychmiast skontaktować się z prawnikiem. […]”
 
Po rzekomej śmierci Jamesa Kier’a wszyscy odetchnęli z ulgą, nikt nie współczuje, nikt nie płacze. Wszyscy mówią wprost, co myślą o słynnym „rekinie” biznesu. A wszystkie te głosy dochodzą do samego zainteresowanego z ogromną siłą. Czy Kier będzie w stanie naprawić zło, które wyrządził napotkanym w swoim życiu ludziom? Czy mimo rozwodu z żoną będzie w stanie opamiętać się i będzie oparciem dla niej w trudnych chwilach? I najważniejsze, czy uzyska przebaczenie?
Uwielbiam Evansa za jego powieści z przesłaniem. Ta książka taka właśnie jest. Nigdy nie jest za późno, aby opamiętać się i zmienić swoje życie. Nigdy nie jest za późno na przebaczenie, na odzyskanie tego, co się straciło: miłości, zaufania, przyjaźni. „Stokrotki w śniegu” można przeczytać jednym tchem. Książka została napisana prostym, lekkim językiem, co przy opisywaniu tak istotnego tematu, wymaga ogromnej zręczności językowej. Powieść ta mogłaby być idealnym prezentem pod choinkę ze względu na czas, w którym rozgrywa się jej akcja. Ta cała oprawa dodaje jej magii.3 komentarze:

 1. Jak widziałaś zamierzam przeczytać ,,Papierowe marzenia", takze pewnie po ''Stokrotki w śniegu " tez się skusze :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. To zapewne historia dobra na długie, zimowe wieczory:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chciałabym przeczytać.. :-)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli pozostawisz komentarz, będę miała szansę odwiedzić Twojego bloga.
Z góry dziękuję za odwiedziny! :)