31 października 2013

7 lat później

Jeszcze nie wiem, że spotkałam prawdziwą miłość. Tę jedyną, autentyczną, płomienną. Tę, która daje ci wszystko, a potem wszystko odbiera. Tę, która rozświetla życie, zanim je zniszczy na zawsze. [7 lat później: s. 191]


Siedem lat później…
…wszystko wygląda inaczej: nie ma już ich, są tylko ONA i ON, dwa różne światy, różne poglądy. Jedyne co ich łączy to DZIECI, Camille i Jeremy.
Sebastian Larabee i Nikki Nikovski to para jakich wiele. On – pragmatyczny i ułożony, lutnik pochodzący z bogatej nowojorskiej rodziny. Ona – obdarzona ogromnym temperamentem modelka, malarka. On szuka przystani, ona żyje chwilą. On zakochuje się od pierwszego wejrzenia, ona pragnie podobać się.
Czy przeciwieństwa przyciągają się? ONI wierzą, że tak. Życie jednak wkrótce zweryfikuje ich decyzje i plany życiowe. Ani ślub ani dzieci nie będą w stanie utrzymać ich związku. Powód okazuje się prozaiczny – niezgodność charakterów. Rodzi się zatem pytanie: kto ponosi winę? Nikki, która boi się, że przestanie być najważniejszą kobietą w jego życiu? A może pragmatyczność i bezkompromisowość Sebastiana?
Camille i Jeremy to owoce ich wielkiej miłości, o której należy mówić w czasie przeszłym, ale… czy są w stanie wymazać wspomnienia? Sebastian opiekuje się córką, a Nikki synem. Oboje prezentują inne podejścia do życia i wychowania ich dzieci, dlatego starają trzymać się od siebie z daleka. Czytając można poczuć to napięcie i nadchodzące niebezpieczeństwo. Gdy Jeremy z dnia na dzień znika, nikt nie wie co się stało i co się jeszcze wydarzy. Byli małżonkowie wzajemnie obwiniają się, ale mają też tego świadomość, że tylko wspólnymi siłami mogą odnaleźć syna.
Guillaume Musso zabiera nas w podróż z Nowego Jorku do Paryża, a potem do niezwykle niebezpiecznego zakątka – do amazońskiej dżungli. Z twarzą pokerzysty odsłania kolejne karty.  Wprowadza w stan niepewności, przez co przeżywamy wszystko to co główni bohaterowie. Rozwiązanie zagadki wydaje się być tak bliskie, a jednak dalekie. Dopiero ostatnie strony tej powieści odkrywają przed nami to, z czym musieli się zmierzyć Sebastian i Nikki. Dlatego też nie bez znaczenia ten romantyczny thriller znalazł się na szczytach list bestsellerów.
Polecam „7 lat później”, zresztą jak każdą inną książkę Guillaume Musso. Przekonajcie się sami, czy Sebastianowi i Nikki uda się odnaleźć syna a zarazem utraconą miłość. I na pewno nie będziecie żałować!
 

 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli pozostawisz komentarz, będę miała szansę odwiedzić Twojego bloga.
Z góry dziękuję za odwiedziny! :)